X
تبلیغات
زولا

آرمان تحقق شهر بدون مانع

اجرای فاز اول مناسب سازی خیابان ایرانشهر برای معلولان تا پایان س

زمان: ۲۸/۰۵/۱۳۸۷ | ۱۲:۰۲:۵۲ بعدازظهر

 

95 درصد امکانات کشورهای پیشرفته برای معلولان قابل استفاده است


مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از مناسب سازی خیابان ایرانشهر به صورت پایلوت برای معلولان و جانبازان خبر داد و گفت : فاز اول این طرح تا پایان امسال اجرا می شود .

مهندس سید مصباح الدین متقی ، مدیر کل معماری و ساختمان شهرسازی شهرداری تهران ، با بیان این مطلب گفت : معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تشکیل ستاد مناسب سازی ، سعی دارد تا شرایط مناسبی را از طریق ایجاد تناسب میان رمپ ها و سطوح برای افرادی که برای حرکت دچار مشکل هستند ، ایجاد کند .

وی افزود : این ستاد دارای سه کمیته شهرسازی ، فنی و عمران و اطلاع رسانی است و بخش های مختلفی مانند سازمان بهزیستی ، وزارت مسکن و شهرسازی ، بنیاد شهید و جانبازان و سایر بخش های مرنبط عضو آن هستند .

متقی با اشاره به اجرای طرح مناسب سازی خیابان ایرانشهر ، خاطر نشان کرد : این ستاد ، مناسب سازی خیابان ایران شهر را به عنوان یک مدل اجرایی در دست اقدام دارد و با بررسی نیازهای معلولان و برنامه ریزی برای کاهش آن ها ، سعی دارد تا در یک فرایند زمانی مشخص این کار را به صورتی که بتواند برای سایر شهرها نیز قابل اجرا باشد، انجام دهد .

مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی شهرداری تهران افزود : کارهای مطالعاتی و پژوهشی برای انجام این طرح انجام شده است و امیدواریم تا پایان امسال فاز اول این طرح اجرا شود .

متقی در ادامه اظهار کرد : خوشبختانه پارک ایرانشهر مناسب سازی شده است ، اما به دلیل این که پیاده روی این خیابان فضای کافی برای اجرای سرویس های لازم و جک معلولان نداشت ، در گام اول این کار از ساختمان شهرسازی در خیابان ایرانشهر آغاز شده و در حال انجام است .

وی با اشاره به وضعیت تردد معلولان درکشورهای پیشرفته گفت : در کشورهای پیشرفته ، 95 درصد امکانات شهرها برای معلولان نیز قابل استفاده است و با توجه به این که بر اساس آمار قشر مسن کشور به سمت نوعی معلولیت می رود ، باید ما هم امکانات را برای استفاده این افراد درزمان حال و آینده ، آماده کنیم .